Szanowni Państwo,

z uwagi na sytuację epidemiczną nie jesteśmy w stanie podać najbliższego terminu Warsztatu. Prosimy o śledzenie strony wydarzenia.

Do zobaczenia!
Organizatorzy



Ilość uczestników: 10

Prowadzenie: dr n.med. Bułat Tuyakov WSS Olsztyn instruktor ESRA, dr Tomasz Wiśniewski CKD Łódź

Organizator: DRAMIŃSKI S.A.

Kontakt: Dariusz Lachowicz, tel. 604 114 114, e-mail: dariusz@draminski.com


Program warsztatów

10:00-10:10   Rozpoczęcie warsztatów
10:10-10:30   Optymalizacja obrazu ultrasonograficznego
10:30-10:45 Wykład Wybór blokady przy operacjach barku oraz stawu łokciowego
10:45-11:00 Wykład Wybór blokady przy protezoplastyce stawu biodrowego oraz kolanowego
11:00-11:15   Przerwa kawowa
11:15-12:15 Sesja N1 Blokady szyi oraz kończyny górnej

Blokada splotu szyjnego (Cervical Plexus Block) - 30 min
Identyfikacja innych struktur szyi (n. vagus, n. supraclaviculares, n. auriculus magnus, n. occipitalis minor, stellate ganglion, a. vertebrae,) - 30 min
12:15-13:15 Sesja N2 Blokady między mięśniami pochyłymi

Interscalene Block, n. phrenicus, n. dorsalis scapulae, n. thoracicus longus, Upper- Trunk Block - 30 min
Suprascapulare block - przedni i tylny i dostęp, Axillare nerve block, m. omohyoideus - 30 min
13:15-14:00 Obiad
14:00-15:00 Sesja N3 Blokady okołoobojczykowe

Blokada nadobojczykowa (Supraclaviculare Block) - 30 min Blokada podobojczykowa (Costoclavicular-, Retroclavicular-, Paracoracoid Block) - 30 min
15:00-16:00 Sesja N4 Blokady terminalnych nerwów splotu ramiennego

Blokada pachowa (Axillary block), Intercostobrachial Nerve -, Cutaneous Medial Brachial Nerve Block - 30 min
Blokady dystalne: Median-, Musculocutaneous, Radial, and Ulnar Nerve Block - 30 min
16:00-16:15   Przerwa kawowa
16:15-17:15 Sesja N5 Blokady splotu lędźwiowego

Blokada splotu lędźwiowego (shamrock-view, paramedian approach, longitudinal approach) - 30 min
Blokada pochewki biodrowej( dostęp klasyczny, suprainguinal approach) - 30 min
17:15-18:15 Sesja N6 Blokada nerwu udowego, PENG Block, LFCN - Tunel Block – 30 min
Proximal and Distal Adductor Canal Block, Femoral Triangle Injection - 30 min.
18:15-19:15 Sesja N7 Blokady nerwu kulszowego
Proximal Sciatic Nerve Blocks (Sacral Plexus Block, Subgluteal Nerve Block, Lateral Sciatic Nerve Block) - 30 min
Distal Sciatic Nerve Blocks (Mid- Femur Shaft Sciatic Nerve Blocks, Popliteal Nerve Block, I-PACK Blocks) - 30 min
     

Program warsztatów

9:00-9:30 Prezentacja Wizualizacja igły, nerwów, LMZ podczas wykonania blokady
9:30-9:45 Prezentacja Wybór blokady ściany klatki piersiowej
9:45-10:00 Prezentacja Wybór blokady przednio-bocznej ściany brzucha
10:00-10:15 Przerwa kawowa
10:15-11:15 Sesja N8 Blokady ściany klatki piersiowej

PECS I, II, Serratus Plane, Thoracicus Muscle Plane Block - 30 min
Thoracic Paravertebral Block - 30 min
11:15-12:15 Sesja N9 Blokady ściany klatki piersiowej

Stanowisko N1 PECS I, II, Serratus Plane, Thoracicus Muscle Plane Block - 30 min
StanowiskoN2 Thoracic Paravertebral Block - 30 min
12:15-13:15 Sesja N10 Okołokręgowe blokady

Block Erector Spinae Plane Block, Retrolaminar Block - 30min
Superior Clunel Nerve Block, Thoraco-Lumbar Interfascial Plane Block - 30 min
13:15-14:00 Podsumowanie warsztatów i rozdanie certyfikatów
14:00 Obiad